MykonosIL

סיורים במיקונוס – מה אפשר לעשות באי?

סיורים במיקונוס - מה אפשר לעשות באי?כל מה שצריך לדעת על סיורים במיקונוס

לא משנה באיזה יעד אתם בוחרים בו, תמיד הדבר המומלץ ביותר לפני שהולכים לאטרקציה שבה אתם תבקרו, זה לקחת איזה סיור אחד או שתיים,סיורים יכולים לעזור להבין את התרבות והמסורת המקומית, את המנהגים, וגם לצבור קצת ידע על האוכל הטעים והמקומי,יתר על כך תוכלו גם ללמוד על ההיסטוריה של המקומיים, ועד הדברים והמקומות החשובים ביותר בכל היעד שלכם, ומיקונוס היא לא יוצאת מן הכלל הזה, סיורים אף יכולים להוות אטרקציה מושלמת עבור כל התיירים שמבקרים באי, ובמיוחד לאלה שאוהבים לטייל, לאכול, לראות טבע, ללמוד על דברים חדשים, ולהנות מחוויות בלתי נשכחות.

איזה סוגי סיורים יש במיקונוס?

במיקונוס יש כמה וכמה סוגי סיורים, מיקונוס הוא אמנם אי קטן אך הוא ללא ספק אי שיש בו הרבה מה לעשות, יש מגוון רחב של בתים, בניינים, מונומנטים, ושרידים עתיקים מתקופות שונות מההיסטוריה האנושית, חוץ מזה יש מגוון גדול של מפעלים, בתי עסק, ועסקים המפעילים סיורים בעסק שלהם או מפעילים סיורים במקומות שונים ברחבי האי, באי יש סיורי קולינריה ואוכל מקומי, סיורים במבנים ושרידים עתיקים, סיורי הליכה, סיורי שייט, סיורי צלילה, סיורי אופניים, ואף אפילו סיורי מסוק בשמי הים האגאי מסביב לאיים הצמודים.
כמו כן המחירים עבור הסיורים הללו משתנים בהתאם לתקופה, לביקוש, וכמובן, לסיור עצמו.

קצת מידע על הסיורים המובילים במיקונוס

כנראה שכבר הבנתם את הסיפור מאחורי הסיורים כאן, האי הוא אמנם קטן אך הוא ללא ספק מלא בהרפתקאות מעניינות ומרתקות, יש כמה וכמה סיורים פופולריים באי בהם משתתפים מגוון רחב של תיירים מכל העולם, כמו למשל:

סיור בדלוס (Delos) – סיור באתר הארכיאולוגי של דלוס, יש מגוון סיורים הנכללים תחת השם "סיור בדלוס" ולכן הם גם משתנים במחיר, יש סיור רגלי, סיור בשייט, וסיורים נוספים אחרים, דלוס נחשב לאתר ארכיאולוגי חשוב והיה אתר דתי ביוון העתיקה, היוונים חשבו שהאל השמש אפולו נולד על האי דלוס והיה אתר להחזקת טקסים, ואפילו שוק עבדים, אך למרות כל הדברים הללו, האי לעולם לא היה מאוכלס בבני אדם כרואי וכיום הוא אתר ארכיאולוגיה הנמצא במרחק של 40 דקות מהאי מיקונוס.

סיור הכרה עם מיקונוס- הסיור הוא סוג של סיור המציג לכם את "יהלומי" האי מיקונוס, יש הרבה אתרים המציעים סיורים דומים כאלו ולכן גם המחירים משתנים בהתאם לאתר שבו אתם קונים את הסיור, סיורים כאלו כוללים לרוב טעימות של אוכל ומזון מקומי יווני, ביקור ליד מקומות חשובים כמו מוזיאונים, וטיולים רגליים ברחובות וסמטאות העיירות באי, כמו למשל סיורים רבים מכללים בסיור שלהם טיול אל טחנות הרוח הלבנות במיקונוס ועוד…

סיור במסוק- יש כמה וכמה טיולים וסיורים במסוק ממיקונוס, כמו למשל סיור במסוק ממיקונוס אל האי הגעשי המפורסם סנטוריני,או סיור במסוק במשך כ-15 דקות סביב שמיי האי מיקונוס, אך תג המחיר עבור סיור כזה עלול לייקר את הטיול שלכם בעד אלפי אירו לסיור כך שהסיור הוא פחות פופולרי בקרב תיירים אך הוא ללא ספק חוויה מגניבה שמומלץ מאוד לא לפספס.

סיור צלילה- סיור הצלילה הוא סיור שלוקח כמה וכמה שעות, הקבוצות הם בדרך כלל קטנות והמדריכים הם לרוב דוברי אנגלית, עם זאת חשוב לציין שבמידה ואתם כן בוחרים לצלול במיקונוס עקבו אחר כל האזהרות של המדריכים וסרטוני הדרכה של צוות הצלילה, כמו כן לרוב הגיל המינימלי עבור השתתפות בסיור הצלילה הוא עשר ומעלה.

סיורי רגלי בבירת מיקונוס- הסיור כולל הליכה רגלית בין רחובות וסמטאות העיר חורה שלפעמים גם כרואה בשם "העיר מיקונוס" בירת האי הקיקלדי, תוכלו לטעום ולאכול, לבקר בין חנויות הממוקמות בתוך בתי "קוביות הסוכר" הלבנות, וחלק מהסיורים הרגלים גם כוללים הדרכה במוזיאונים בחורה אך חלק מהם לא כוללים את כרטיסי הכניסה למוזיאון יחד עם המחיר של ההדרכה.

סיורים במיקונוס- מחירים ועלויות

מיקונוס עלולה להיות יקרה גם כך בגלל הטיסות והמלונות, (תלוי באיזה זמן מזמינים אותם) ולכן גם חשוב לדעת את תגי המחירים עבור אותם סיורים ועלויות והוצאות נוספות שאולי עלולות להתווסף יחד עם המחיר של הסיור במיקונוס, הנה כמה מן העלויות עבור הסיורים המובילים ביותר במיקונוס! (חשוב להזכיר שהמחירים עלולים להשתנות בפרקי זמן שונים, ובין האתרים השונים, לכן כל מחיר כאן נמצא בגדר "הערכה")

סיור בדלוס+ (Delos) – תלוי איזה סיור תקחו, יש כמה וכמה סיורים לדלוס הכוללים הפלגה גם לאי נוסף מה שמעלה את המחיר, המחיר נע בין 50$-2511$, המחירים היקרים יותר כוללים בעצמם סיורים לכמה ימים שלמים בין איים כאשר הכל מתחיל ממיקונוס ויש אפילו שמגיעים עד אתונה, חלק מהם גם כוללים מלונות. אך במידה ואתם רוצים רק אל דלוס המחירים יהיו זולים יותר ונעים בין 50$ ועד 65$ לאדם.

סיור הכרה עם מיקונוס- יש כמה וכמה סיורים, יש סיורי יום, וסיורים לכמה שעות, המחירים נעים בין 20$-140$לאדם, חלק כוללים אוכל, חלק לא, והם כוללים סיורים בחלק מהאי או בכמה חלקים באי, עוד פעם, תלוי באיזה סיור אתם בוחרים .

סיור במסוק- כפי שכבר אמרנו קודם לכן, סיור במסוק הוא יקר אך הוא מהנה ביותר, המחירים עבור הסיור במסוק מתחילים בסביבות 1500$ לסיור כך שאולם המחיר יקר, אך בסופו של יום החוויה משנה גם כן, אפילו לפעמים יותר מהמחיר.

סיור צלילה- סיורי צלילה הם חוויה של יותר משעתיים, המחירים נעים ומשתנים בין אתר לאתר אך המחירם הם בין 125$-140$ לאדם, והמחיר יכול לעלות או לרדת תלוי איפה, כמה, ומתי מזמינים.

סיורים במיקונוס: לסיכום –

סיורים במיקונוס היא דרך מושלמת עבורנו ועבורכם לעשות את רוב הדברים שהאי מציע לנו הכי טוב שיש, סיורים הם מבוצעים על ידי אנשים מנוסים עם ידע רב על האי והסביבה כך שאין צורך לחששות לגבי אם הסיור יהיה מהנה או לא, אך חשוב לזכור שכדאי מאוד לנסות את כל מה שאנחנו יכולים כל עוד אנחנו יכולים לעשות זאת, בין אם זה מלונות, מסעדות טעימות, אטרקציות מעולות וכן גם סיורים, לכן לפני שאתם מזמינים את בית המלון הזמינו את אחת הטיסות למיקונוס, וטוסו אל האי היפיפה הזה!